Tanec s vášní

6. září 2008 v 18:21

RUMBA

Rumba je jedním z nejpomalejších latinskoamerických tanců. Říká se jí tanec milenců. Tanečníci svým projevem vyprávějí nějaká milostný příběh. Pohyby vyjadřují své pocity a vztah k tanečnímu protějšku. Panuje mezi nimi neustálé napětí, které zintenzivňuje kontrast rychlých pohybů s táhlými zpomalenými geny. Žena může svého partnera svádět, odmítat ho nebo dělat rozzlobenou.
Sex faktor:Důležitý je pohyb kyčlí, kterým tanečnice muže svádí a který celemé tanci dodává erotický podtext. Existují dvě varianty rumby-rumba čtvercová, známá z tanečních, a mamba bolera.

ARGENTINSKÉ TANGO

Tango je taneční styl, který se zrodil v nočních klubech přístavních čtvrtí Buenos Aires v Argentině. Pro svou smyslnost bylo dlouhé roky považováno za nemorální tanec a bylo dokonce zakázáno. Nejčastějším tématem písní, na něž se tango tančí, je neopětovaná láska. Tango je vášnivé, soušasně může být i melancholické a nostalgické.
Sex faktor:Ostré pohyby hlavy a nohou i mrazivý klid v zastaveních vytvářejí dramatickou atmosféru. Na počátku 20. století jím prostitutky lákaly zákazníky do vykřičených domů.

FLAMENCO, PASO DOBLE

Ohnivý temperament andaluských tanečnic a uhrančivé pohledy španělských milovníků dodávají těmto tancům erotické napětí. Paso doble nám vypravuje příběh, jehož protagonisty jsou mužtoreador a žena, která představuje jeho šátek. Paso doble původně znázorňovalo souboj toreadora s býkem. Muž i žena udržují při tanci klasické flamencové postavení.
Sex faktor:Při flamencu žena svádí muže za zvuků hudby a kastanět, natřasá před ním své široké nařasené sukně a dává mu najevo vědomí vlastní neodolatelnosti.


BŘIŠNÍ TANEC

Břišní tanec tančí hlavně ženy pro potěšení mužů. Tradičně je spojován s ženskými harémy Středního východu. Jde o velmi starý tanec, který má kořeny již v antice a tančí se hlavně v arabských zemích. Břišní tanec je založen na kouživém pohybu v bocích. Zpočátku byl spojován s přípravou na porod.
Sex faktor:Žena při břišním tanci odhaluje své pocity a učí milovat své tělo se všemi jeho nedokonalostmi. To ji činí přitažlivou pro mužské publikum.


SALSA, BACHATA

Salsa znamená omáčka a i jako tanec je pořádnou směsicí vášní okořeněnou kubánským temperamentem. Salsa je tanec smyslný, svůdný, partneři tancují jeden pro druhého. Žena muže svádí a pro jeho potěchu se kolem něj vine jako liána.
Sex faktor:Salsa je zkrátka ten nefalšovaný hřišný tanec. Stejně jako pomalá bachata, která se zrodila v Dominikánské republice. Pči tomto romantickém tanci je nejdůležitější procítění hudby, úzký kontakt tělo na tělo a pohyb v bocích. Bachata patří mezi nejsmyslnější tance vůbec.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama